sty 06 2017 Fototapety, czyli o kierunkach klejenia
Komentarze: 0
Czasami latami przebywamy w tym samym otoczeniu, jednak przychodzi taka chwila, kiedy czujemy, że dłużej tego nie wytrzymamy. Musimy coś zmienić i to natychmiast. Na wielki remont może akurat nie mamy środków ani ochoty, ale przeobrażenie na przykład jednej ze ścian w pokoju dziennym jest jak najbardziej możliwe.
 
Zastosowanie fototapety diametralnie zmieni jej wygląd, a przy tym nie będzie wymagało inwestowania nadzwyczajnych środków finansowych.
 

Jak należy postępować, żeby równo przykleić fototapetę?

Przyklejanie tapety zaczynamy zwykle od góry ściany, pamiętając jednocześnie o tym, że punktem odniesienia mogą być drzwi albo okna. Chodzi bowiem o to, że pracę najlepiej rozpocząć od lewego narożnika.
 
Tapeta nie powinna ściśle przylegać do ściany. Nie wolno zapomnieć o zostawieniu około dwóch centymetrów wolnego miejsca, ponieważ ułatwi to zadanie, gdyby okazało się, że wymaga ona wygładzenia i wyrównania. Jeżeli zajdzie taka konieczność, niewielką część tapety można po prostu przyciąć.
 
Nie można poza tym mylić kierunku przyklejania fototapet. Dociskamy je stosując następującą zasadę – z góry na dół i od środka do brzegów. Możemy wówczas mieć pewność, że tapeta zostanie przyklejona perfekcyjnie.
hyperion : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz