Kategoria: Projekty domów


cze 09 2014 Tanie projekty domów piętrowych
Komentarze: 0

Pierwszą ważną decyzją, którą podjąć musi każda osoba planująca wybudować dom jednorodzinny jest ta o typie jego konstrukcji. Jednym do gustu przypadną bardziej domy parterowe, inni zaś, potrzebujący więcej przestrzeni, wybiorą domy piętrowe. To rozwiązanie korzystne, gdy mamy działkę o mniejszych wymiarach, a sami potrzebujemy sporo miejsca do pracy oraz wypoczynku. A jeśli zdecydujemy się na to, że nasz dom będzie miał co najmniej dwa piętra, możemy zacząć szukać odpowiedniego projektu.

Projekty domów piętrowych

Tanie projekty domów piętrowych można znaleźć przede wszystkim, poszukując między gotowymi projektami. Gotowy projekt, z uwagi na to, że wymaga jedynie personalizacji, a nie stworzenia od nowa, jest o wiele tańszy, niż taki, który tworzony jest od zera przez architekta. A to duża zaleta. Ale pośród gotowych projektów można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe propozycje. Skąd różnice w cenie? Powodów może być wiele. Przede wszystkim związane jest to z renomą studia architektonicznego – im bardziej doświadczony specjalista przygotował projekt, tym więcej za niego zapłacimy. Ale ważnym czynnikiem mającym wpływ na cenę jest także wszystko, co związane z zawartością pakietu, który kupujemy. Niektóre firmy proponują czysty projekt domu piętrowego – bez kosztorysu, czy też dodatkowych materiałów ułatwiających uzyskanie pozwolenie na budowę. Dlatego też, warto przed zakupem sprawdzić, czy niższa cena projektu nie wygeneruje dodatkowych wydatków.

kwi 28 2014 Wybór projektu - krok ku realizacji marzeń...
Komentarze: 1

projekt domuWłasne lokum to marzenie każdego człowieka. Marzenie, którego realizacja niejednokrotnie spędza sen z powiek. Marzenie, do którego spełnienia należy się odpowiednio przygotować.

W celu zapewnienia sobie bezproblemowej budowy, ale również odpowiedniego komfortu późniejszego użytkowania należy przede wszystkim wybrać projekt domu, który w jak największej liczbie szczegółów spełni nasze oczekiwania. Nie warto się spieszyć z wyborem. Projekty domków jednorodzinnych znajdziemy w ogromnej liczbie na stronach internetu - przeanalizujmy, pooglądajmy, przemyślmy... Może to właśnie któryś z nich jest idealny dla nas? A może skłonią nas one do podjęcia decyzji o zakupie projektu indywidualnego? Warto również na tym etapie pomyśleć o zagospodarowaniu działki. Szczególnie gdy pragniemy wybudować garaż wolnostojący. W internecie również znajdziemy bardzo liczne projekty garaży. Pierwszy krok do spełnienia marzeń o własnym, idealnym domu jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy że poświęcimy mu odpowiednią ilość czasu.