Archiwum marzec 2014


mar 12 2014 Kuchnia pod kontrolą - pojemniki na przyprawy...
Komentarze: 0

Kuchnia to królestwo dla kogoś, kto lubi lub musi gotować. Jedni i drudzy aby ułatwić sobie pracę potrzebują organizacji swojej przestrzeni. Pojemniki na przyprawy są niezbędnym gadżetem w każdej kuchni. Nie tylko są funkcjonalne, ale także bywają prawdziwą ozdobą kuchni.

Pojemniki to nie tylko solniczki i pieprzniczki ale także setki innych wzorów i kolorów. Przyjmują wielokrotnie formę, która symbolizuje co jest w środku, dlatego nie trzeba już tego sprawdzać i szukać. Niektóre z nich mają specjalne miejsce na podpisanie co znajduje się wewnątrz. W dobie kiedy używamy wielu różnych przypraw, także tych pochodzących z najdalszych zakątków świata takie rozwiązania są niezbędne. Odpowiednie pojemniki na przyprawy pomagają w przechowywaniu ich bez szkody. Dzięki temu przyprawy na długo pozostają świeże oraz nie tracą nic ze swoich, często poprawiających zdrowie właściwości.

Wiele z nich ma formę stojaków lub mieści się w zgrabnej półeczce dzięki czemu nie zajmują tak dużo miejsca jak na przykład słoiki. Niektóre wykonane są ze stali nierdzewnej oraz szczelnie zamykane, dzięki czemu wilgoć i para wodna często wydzielające się w czasie gotowania nie sprawią, że sól, która łatwo ją pochłania zmieni się w kamień. Inne pojemniki przyjmują zabawną, ciekawą formę lub są w kształcie, który wyeksponowany doda uroku wystrojowi kuchni. Przeszklone pojemniki mają tą zaletę, że łatwo kontrolować poziom przyprawy. Wiadomo kiedy należy kupić nową, aby smak ulubionych potraw, które gotujemy nigdy nie tracił na wartości.